Як правильно сортувати речі перед завантаженням до пральної машини

Як правильно сортувати речі перед завантаженням до пральної машини

Життя 23 Лютого, 10:25 163
Усі ми знаємо, що перед пранням речі потрібно сортувати. Але чи знаєте ви, як робити це правильно, щоб нічого не зіпсувати? Адже так шкода, коли зовсім невелика річ, яку ви поклали до барабана пралки разом зі світлими футболками, сукнями, блузами, кардинально змінює їхній вигляд.

Пропонуємо розглянути основні критерії сортування речей перед завантаженням до пральної машини.

Колір


Цей критерій є головним, оскільки перше сортування відбувається саме за кольором:

  1. Білий. Лише постільну білизну, рушники, одяг білого кольору можна прати при високих температурах та відбілювати.

  2. Чорний. Можна додати темно-сині, зелені, коричневі, сірі речі, якщо ви впевнені, що вони не линяють. Для цієї партії краще використовувати спеціальний гель, капсули для прання темного одягу. Це дозволить зберегти насиченість кольору. А от порошок використовувати не варто. Його складніше виполіскувати, через що на штанах, светрах, футболках можуть залишатися розводи або проступати маленькі крупинки.

  3. Яскраві кольори. Прати разом червоні та помаранчеві речі можна. Але за умови, що ви впевнені на 100%, що вони не полиняють.

  4. Пастельні тони. Якщо ви переконані, що речі не линяють, сміливо кладіть їх до пралки разом. Є сумніви, бо річ нова? Намочіть її в теплій воді й трохи додайте мила. Якщо при змиванні вода не пофарбувалась — можете класти річ разом з іншим світлим одягом.


Сортуючи речі за кольором, не забувайте перевіряти кишені. Адже в них можуть залишатись яскраві або темні хустинки, здатні під дією високої температури линяти. Також потрібно вилучити з кишень дрібні елементи, які можуть потрапити в барабан і вивести машину з ладу.

Ступінь забруднення


Короткий режим прання тривалістю 15–20 хвилин для слабко забрудненого одягу мають усі пральні машини. Він підходить для виробів, які потрібно просто освіжити. Надто забруднені речі мають пратися окремо. Іноді вони потребують додаткового ручного очищення, попереднього замочування.

Крім того, дуже брудні речі можуть зіпсувати інші. Тому завжди періть їх окремо: попередньо замочіть та приділіть особливу увагу сильно забрудненим ділянкам.

Тип тканини й приналежність одягу до певної групи


Спідню білизну потрібно прати окремо від повсякденного одягу. Вона потребує використання особливого, дбайливого режиму. До того ж прати її з речами, у яких ви займаєтесь у спортзалі, вигулюєте собаку, ходите до магазину, негігієнічно. Одяг малюків також потрібно прати окремо від одягу дорослих, використовуючи при цьому засоби для прання дитячих речей та відповідний режим.

Щоб спростити сортування речей і зекономити час, в інтернет-магазині Алло в Дніпрі можна замовити спеціальний кошик з розділювачами. З його допомогою сортувати одяг для прання буде зручніше.
  • Теги: