Як мінімум перший тиждень червня, впевнені опитані аналітики, національна валюта буде плавно дешевшати по відношенню до долара. Як розповів керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин: експортери утримуються від активного продажу валюти у зв`язку з погашенням ПДВ та отриманням гривні, в той час як іноземні інвестори продовжують виходити з ОВДП.
«У міру виходу країни з карантину, імпортери нарощують активність однак орієнтуються на стан реального попиту на товари. Ймовірно, найближчим часом гривня продовжить рухатися поблизу позначки 27 гривень за долар , поки на ринку не з`явиться великий гравець, здатний порушити рівновагу і рушити курс вгору », - розповів Шевчишин.
Які новини вплинули на курс долара:
- Кабінет міністрів оголосив план дій щодо подолання наслідків кризових явищ, викликаних Сovid-19 і карантину;
- Уряд допускає скорочення ВВП країни в 2020 році на 4-8% в порівнянні з 2019 роком;
- Нацбанк очікує піку рівня безробіття через коронавірус в другому кварталі поточного року. Раніше повідомлялося, що кількість безробітних в Україні через карантин виросло в травні на 48%, до 456,8 тис осіб;
- Україна 5 червня може отримати кредитний транш МВФ (прогноз прем`єр-міністра Дениса Шмигаль).
«На найближчий тиждень ми очікуємо помірне зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 27,1 грн, а готівковий долар в банках може бути близько 27,0 / 27,2 грн «, - розповідає старший аналітик« Альпарі »Вадим Іосуб.
Україна отримає новий транш МВФ
МВФ до 5 червня надасть Україні перший транш в $ 1,9 млрд, заявив прем`єр-міністр Денис Шмигаль. Всього ми отримаємо $ 5 млрд за кілька років, віддавати будемо протягом п`яти років і щорічно доведеться переплачувати 2,6%. Як тільки ми отримаємо кредит, настрої учасників ринку зміниться. В очікуванні ревальвації американську валюту продаватимуть активніше, це може дозволити тимчасово поліпшити динаміку.
До тих пір, поки МВФ офіційно не погодив меморандум, Україна взяла на себе зобов`язання не оголошувати умови кредиту. Однак в ЗМІ вже з`явилася версія меморандуму. Згідно з нею, Кабмін повинен скасувати регуляцію тарифу на газ. Тобто тариф буде формуватися згідно ринкових механізмів.
І поки це непогана новина. У «Нафтогазі» кажуть, що на початку літа будуть історично низькі ціни на блакитне паливо. А окремі світові аналітичні агенції зовсім припускають, що в конкретні дні газ на біржі може продаватися по негативним цінами.
Решта ж вимоги особливих проблем викликати не повинні: бюджет повинен бути збалансований, наглядовій раді «Нафтогазу» потрібно повернути повноваження, в закон «Про банки» потрібно внести деякі правки.
«Коментувати неофіційну версію меморандуму я б не став. Але якщо посилатися на офіційні заяви і глави НБУ, і прем`єр-міністра, можемо зараз припускати, що особливих нових вимог ми не побачимо. Наприклад, не буде вимог про конкретні дати запуску ринку землі, але, наприклад, будуть вимоги опублікувати звіт про витрати на боротьбу з наслідками коронавируса », - розповідає фінансовий аналітик Володимир Мазуренко в коментарі OBOZREVATEL.