
Конкуренція під час кризи: у США на деревах розвішують смартфони біля складів Amazon
Кур`єри з передмістя Чикаго придумали спосіб, як швидше отримувати замовлення на доставку з Amazon. Автоматизована система обирає кур`єра у залежності від того, наскільки він поряд зі складом, тож кур`єри розвішують смартфони на деревах, щоб створити ілюзію близькості.
Про це повідомляє Bloomberg, пише Громадське
Кур`єри, які доставляють товар на автівках, отримують замовлення через додаток Amazon Flex, схожий на Uber.
Автоматизована система шукає смартфони кур`єрів, які розташовуються найближче до складу. Вона може визначити місце розташування смартфона з точністю до 5 метрів, тому замовлення першими отримують ті, хто дуже близько.
Тож водії вирішили розвісити смартфони на деревах біля складу, синхронізувати їх зі ще одним смартфоном і чекати недалеко на отримання замовлення.
Деякі кур`єри вже скаржилися в Amazon на те, що водії працюють недобросовісно. У розпорядженні видання є внутрішній лист компанії, де запевняють, що розслідують це питання. Офіційно від коментарів відмовилися.
Навіщо так робити?
Для багатьох, хто мав основну роботу, це був спосіб заробити додаткові гроші у вільний час. Проте через коронавірус із березня 55 мільйонів американців звернулися за допомогою через безробіття. На тлі коронакризи збільшується конкуренція і все для більшої кількості людей доставка Amazon стає основним доходом.
На відміну від погодинних працівників, які отримують зарплату, навіть якщо робота повільна, кур`єри отримують гроші лише за кожне доставлене замовлення. Отже, першим кроком до заробітку є те, що потрібно якнайшвидше отримати замовлення.
Як пандемія вплинула на США?
Сполучені Штати залишаються на першому місці у світі за кількістю підтверджених випадків коронавірусу — понад 6 мільйонів людей, з яких 184,6 тисячі померли. Пандемія стала причиною рекордного обвалу американської економіки — у другому кварталі 2020 року вона впала на 32,9%. Кількість робочих місць знизилась на 14,5 мільйона у порівнянні з показником до пандемії.
Розвинуті країни сильно страждають від епідемії, бо в них найбільш розвинена сфера послуг, де необхідною умовою є контакти людей. Тому такі країни і демонструють велике падіння економіки. У зв’язку з цим багато людей зі сфери послуг або втрачають роботу, або змушені йти в неоплачувані відпустки.