
Компенсація від держави під питанням: покійному лікарю, який був обличчям боротьби з COVID-19, прийшов негативний ПЛР-тест
Лікар з Почаєва Іван Венжинович врятував десятки людей від COVID-19, а сам помер у тій самій лікарні, де раніше лікував хворих. ПЛР-тест на коронавірус показав негативний результат. Це означає, що його родина може не отримати компенсації від держави. Хоча він мав усі симптоми COVID-19
Іван Венжинович був дивовижно відданим своїй справі: щоб потрапити до нього на прийом, місцеві вистоювали довжелезні черги, пише 24 канал з посиланням на ВВС Україна.
Лікар мав усі симптоми COVID-19
Колеги лікаря розповіли, що перші прояви хвороби почалися 26 вересня – з`явилася висока температура і задишка, згодом лікаря госпіталізували та виявили двосторонню пневмонію.
Він був на кисневій підтримці. Мав високу температуру, кисень в крові постійно знижувався. Усе це буває при ось цих коронавірусних пневмоніях. Лікували його за протоколами з надання допомоги при COVID-19", – розповіла для ВВС завідувачка терапевтичного відділення Почаївської райлікарні Валерій Бондарчук.
Усі симптоми хвороби вказували на коронавірусну інфекцію, районні лікарі поставили діагноз COVID-19, але результат ПЛР-тесту з Тернополя прийшов негативний.
30 вересня Іван Венжинович помер від тромбу у легенях.
[caption id="attachment_18891" align="alignnone" width="720"]

Вперше лікар перехворів на коронавірус безсимптомно
Відомо, що Венжинович переніс коронавірусну хворобу ще влітку. Тоді недуга минула безсимптомно, хоча тест був позитивним.
Тепер щоб достеменно з`ясувати, який вірус мав лікар, проводять додаткове дослідження. Зразки для досліджень патологоанатоми відправили до Києва.
Експерти повинні все перевірити і зробити висновок. В обласній лабораторії в Тернополі не виключають похибки в результатах ПЛР-тестів.
У померлого лікаря залишилася дружина, двоє дітей та літній батько, який дуже важко переніс втрату сина.
Якщо все ж підтвердиться, що Іван Венжинович повторно заразився коронавірусом, то його родина зможе претендувати на компенсацію від держави.
Кожного дня в Україні інфікуються коронавірусом понад 200 медиків. На Тернопільщині смерть Івана Венжиновича – це вже п`ята серед медичних працівників області.
Чи можливо повторно захворіти на COVID-19
Науковці наразі зійшлись на тому, що повторне інфікування коронавірусною інфекцією зустрічається рідко, але можливе. Загалом у світі всього кілька підтверджених випадків повторного інфікування. Раніше фахівці зробили припущення, що у таких пацієнтів може бути не повторна хвороба, а так звана "реактивація" вірусу. Тобто, вірус може залишатися прихованим у певних клітинах організму, а згодом знову атакувати органи дихання.