Про це сьогодні під час брифінгу повідомила в. о. директора Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України Галина Сітник. Як і в решті районів Закарпаття, із перших днів карантину на Міжгірщині запровадили суворі обмеження. На відсутність діагностованих хворих на коронавірус звернули увагу в МОЗ.
«Я навіть проаналізувала сусідню Львівську область, чи у них також є такі "білі плями" без жодного випадку. Хочу сказати, що у районах, які межують з Міжгірським, наприклад, у Воловецькому - зафіксовано 7 випадків, Свалявський - 5 випадків. Порівнюючи зі статистикою інших районів, це доволі мало» - зазначила в. о. директора Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України Галина Сітник.
Одне із пояснень - свідома поведінка тамтешніх жителів. Більшість тих, хто повертався із заробітків, дотримувалися умов самоізоляції. Водночас, як повідомила Галина Сітник, сьогодні, відповідно до розпорядження керівника штабу з ліквідації НС на Міжгірщину виїхала мобільна група, у складі якої: керівник штабу Ігор Шинкарюк, фахівчиня лабораторного центру Вікторія Тимчик та фахівці із обласної інфекційної лікарні.
«Вони хочуть на місці зрозуміти, у чому такий феномен, чи правильно працюють мобільні бригади по відбору зразків для тестування. Також хочуть самостійно відібрати біоматеріали у пацієнтів із симптоматикою»
За словами Галини Сітник, у лабораторію Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ направляли зразки з району, однак результати були негативними. Про стан здоров`я своїх пацієнтів лікарі дізнаються телефоном. Підозрілі випадки вирішуються окремо, з мінімальною кількістю залучених медпрацівників. Тестують не лише пацієнтів із підозрою на коронавірус, але й тих, хто потрапляє до відділень інтенсивної терапії у важких станах.
З початку пандемії у Закарпатській області діагноз COVID-19 встановлено у 546 закарпатців, із яких 142 медики та 23 дітей.