
Високий рівень забруднення повітря може підвищити ризик смерті від Covid-19
Як брудне повітря впливає на смертність від коронавірусу?
Доктор Марія Нейра із Всесвітньої організації охорони здоров`я (ВООЗ) розповіла BBC News, що країни з високим рівнем забруднення, яких багато в Латинській Америці, Африці та Азії, повинні вживати невідкладних заходів.
Люди, які мали хвороби, пов`язані із забрудненням, також мали тяжкий перебіг коронавірусної інфекції.
Водночас медики кажуть, що говорити про прямий зв`язок наразі зарано.
"Ми будемо створювати мапу найбільш забруднених міст на основі нашої бази даних для підтримки національних органів влади у цих регіонах, щоб вони могли підготувати план реагування на епідемію", - сказала д-р Нейра.

Американське дослідження свідчить, що рівень смертності від Covid-19 зростає приблизно на 15% у районах, що мали навіть незначне збільшення рівня забруднення дрібними частинками протягом кількох років до пандемії.
"Графіки показників смертності від Covid-19, як правило, повторюють графіки як районів із високою щільністю населення, так і з високою кількістю твердих частинок PM2.5", - йдеться у доповіді Гарвардського університету.
Раніше вчені вже знаходили зв`язок між цими частинками, діаметр яких у 30 разів менший за діаметр людської волосини, та проблемами зі здоров`ям, зокрема респіраторними інфекціями та раком легенів.

Гарвардське дослідження ще не рецензували, але професорка Аннет Пітерс з кафедри епідеміології з Мюнхенського університету Людвіга Максиміліана розповіла ВВС, що його результати узгоджуються з попередніми доповідями про госпіталізацію та смертність через пневмонії.
"Це одне з перших досліджень, що обґрунтовують наші підозри та гіпотези про те, що забруднення повітря твердими частинками може посилювати тяжкість перебігу Covid-19", - сказала вона.
"Ми сподіваємось, що це допоможе запобігти погіршенню якості повітря, особливо коли чуємо про чиновників, які хочуть послабити правила щодо забруднення на тлі цієї пандемії", - каже авторка дослідження, професорка Франческа Домінічі.
Ще одне дослідження, проведене Сієнським університетом в Італії та Орхуським університетом в Данії, передбачає можливий зв`язок між високим рівнем забруднення повітря та смертями від коронавірусу на півночі Італії.
У регіонах Ломбардія та Емілія Романья рівень смертності становив близько 12%, порівняно з 4,5% у решті Італії.
У дослідженні, опублікованому в Science Direct, зазначають: "Високий рівень забруднення на півночі Італії слід вважати додатковим фактором високого рівня летальності, зафіксованого в цій області".
Слід також враховувати склад населення, вік, різні системи охорони здоров`я та різницю в політиці щодо профілактики у різних регіонах.
Тим часом, Сезар Бугаосан з Асоціації лікарів дихальної системи на Філіппінах, каже: "За нашими попередніми даними, майже всі загиблі у країні люди, які померли через коронавірус, мали супутні захворювання, більшість з яких пов`язані із забрудненням повітря".