"Вірусні" міфи про коронавірус: де шукати правду?

"Вірусні" міфи про коронавірус: де шукати правду?

Події 1 Квітня, 17:29 490
У світі зареєстровано вже майже 900 тисяч захворювань на COVID-19.



Існує багато інформації про COVID-19 – захворюванні, викликаному новим коронавірусом SARS-COV-2. У світі, де швидко поширюється інформація, важливо знати, що правда, а що ні. Старша директорка з профілактики інфекцій в американському Університеті Джона Хопкінса докторка Ліза Марагакіс (Lisa Lockerd Maragakis, M.D., M.P.H.) на сторінці університету допомогла розвінчати деякі міфи про COVID-19.



Правда чи брехня те, що вакцина для лікування COVID-19 доступна?

Це брехня. Зараз немає вакцини проти нового коронавірусу. Вчені вже почали працювати над однією з них, але розробка безпечної та ефективної вакцини для людей займе багато місяців.

Правда чи брехня те, що ви можете захистити себе від COVID-19, ковтаючи або полоскаючи порожнину рота відбілювачем, приймаючи оцтову кислоту або стероїди, або використовуючи ефірні олії, солону воду, етанол або інші речовини?

Це брехня. Жодна з цих рекомендацій не захищає вас від зараження COVID-19, і деякі з цих методів можуть бути небезпечними. Кращі способи захистити себе від цього коронавірусу (і інших вірусів) містять:

- часте і ретельне миття рук з милом під гарячою водою;

- уникайте тісного контакту з хворими, тими, що чхають або людьми, які кашляють;

- крім того, ви можете уникнути поширення власних мікробів, кашляючи в області ліктя і залишаючись вдома, коли ви хворі.



Правда чи брехня те, що новий коронавірус був спеціально створений або випущений людьми?

Це брехня. Віруси можуть змінюватися з часом. Іноді спалах хвороби відбувається, коли вірус, поширений у тварини (наприклад, у свиней, кажанів або птахів), піддається змінам і передається людям. Ймовірно, так з`явився новий коронавірус.

Правда чи брехня те, що замовлення або купівля продуктів, що поставляються з-за кордону, може викликати у людини захворювання?

Це брехня. Дослідники вивчають новий коронавірус, щоб дізнатися більше про те, як він заражає людей. На момент відповідей на ці запитання Всесвітня організація охорони здоров`я (ВООЗ) заявляє, що ймовірність зараження COVID-19 від упаковування низька, оскільки вона, ймовірно, була в дорозі протягом декількох днів і піддавався впливу різних температур і умов під час транспортування.



Правда чи брехня те, що маска для обличчя захистить від COVID-19?

Це брехня. Деякі моделі професійних герметичних респіраторів (наприклад, N95) можуть захистити працівників охорони здоров`я при догляді за інфікованими пацієнтами.

Для широкої публіки без респіраторних захворювань не рекомендується носити легкі одноразові хірургічні маски. Оскільки вони не щільно прилягають, вони можуть дозволити крихітним інфікованим крапелькам потрапити в ніс, рот або очі. Крім того, люди з вірусом на руках, які стосуються обличчя під маскою, можуть заразитися.

Люди з респіраторним захворюванням можуть носити ці маски, щоб зменшити ймовірність зараження інших. Пам`ятайте, що запас масок робить менше доступними для хворих пацієнтів і працівників охорони здоров`я, які їх потребують, підкреслює докторка Марагакіс.

Джерело: https://dt.ua/
  • Теги: